Αρχική » Ανακοινώσεις » Ανακοίνωση για τις μαθητικές εκλογές και για την ημέρα αθλητισμού

Ανακοίνωση για τις μαθητικές εκλογές και για την ημέρα αθλητισμού

Την Πέμπτη 28/9/2023 θα διεξαχθούν οι εκλογές ανάδειξης μαθητικών συμβουλίων. Η διαδικασία θα γίνει μετά την 3η ώρα. Τις 3 πρώτες ώρες θα γίνει κανονικά μάθημα, σύμφωνα με το ισχύον ωρολόγιο πρόγραμμα.

Την Παρασκευή 29/9/2023, στο πλαίσιο της ημέρας αθλητισμού, οι μαθητές θα μεταβούν στην αίθουσα της Περιφερειακής Ενότητας προκειμένου να παρακολουθήσουν σεμινάρια παροχής πρώτων βοηθειών από το τμήμα Ερυθρού Σταυρού Μεσολογγίου καθώς και ομιλία για τα οφέλη του αθλητισμού στην σωματική και ψυχική υγεία. Στη συνέχεια θα γίνουν αθλητικές δραστηριότητες στο σχολείο με τη λήξη των οποίων θα γίνει και η αποχώρησή των μαθητών.